TV15C130JB-G
Mfr.Part #
TV15C130JB-G
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AB
Clamping Voltage :
21.5V
Voltage - Breakdown (Min) :
14.4V
Peak Pulse Current :
69.77A
Polarity :
Bidirectional
Peak Pulse Power :
1.5kW
Reverse Standoff Voltage :
13V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Bidirectional Channels :
1
Number of Channels :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW