TV06B6V5J-HF
Mfr.Part #
TV06B6V5J-HF
Description
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC DO214AA
ROHS3 Compliant
Number of Unidirectional Channels :
Power - Peak Pulse :
600W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Peak Pulse Power :
600W
Reverse Standoff Voltage :
6.5V
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Peak Pulse Current :
53.57A
Voltage - Breakdown (Min) :
7.22V
Unidirectional Channels :
Polarity :
Unidirectional
Clamping Voltage :
11.2V