TV06A130JB-HF
Mfr.Part #
TV06A130JB-HF
Package / Case
DO-214AC, SMA
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AC
Factory Lead Time :
1 Weeks
Power - Peak Pulse :
600W
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Breakdown (Min) :
14.4V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
21.5V
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
27.9A
Bidirectional Channels :
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Power Line Protection :
No
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
13V