TV06B441JB-G
Mfr.Part #
TV06B441JB-G
Description
TVS DIODE 440VWM 713VC DO214AA
Product Category :
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Peak Pulse Current :
840mA
Peak Pulse Power :
600W
Polarity :
Bidirectional
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
492V
Clamping Voltage :
713V
Breakdown Voltage :
517.5V
Reverse Standoff Voltage :
440V