TV06B401JB-HF
Mfr.Part #
TV06B401JB-HF
Description
TVS DIODE 400VWM 648VC DO214AA
Clamping Voltage :
648V
Mounting Type :
Surface Mount
Bidirectional Channels :
1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Zener
Number of Channels :
SMD/SMT
Pbfree Code :
yes
Reverse Standoff Voltage :
400V
Voltage - Breakdown (Min) :
447V
Polarity :
Bidirectional
Power - Peak Pulse :
600W
Peak Pulse Current :
930mA
Peak Pulse Power :
600W