TV06B400J-G
Mfr.Part #
TV06B400J-G
Description
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AA
Product Category :
Breakdown Voltage :
46.75V
Peak Pulse Current :
9.3A
Polarity :
Unidirectional
12 Weeks
Unidirectional Channels :
Peak Pulse Power :
600W
Reverse Standoff Voltage :
40V
Voltage - Breakdown (Min) :
44.4V
Clamping Voltage :
64.5V
No
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Number of Unidirectional Channels :
1
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power - Peak Pulse :
600W