TV06B351J-G
Mfr.Part #
TV06B351J-G
Description
TVS DIODE 350VWM 567VC DO214AA
Product Category :
Unidirectional Channels :
Peak Pulse Power :
600W
DO-214AA, SMB
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
ECCN Code :
EAR99
Reverse Standoff Voltage :
350V
Peak Pulse Current :
1.06A
Polarity :
Unidirectional
Power - Peak Pulse :
600W
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Clamping Voltage :
567V
Number of Unidirectional Channels :
1
Breakdown Voltage :
411.5V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Breakdown (Min) :
391V