TV06B301JB-G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TV06B301JB-G
Manufacturer
Comchip Technology
Package / Case
DO-214AA, SMB
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 300VWM 486VC DO214AA
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Termination :
SMD/SMT
Breakdown Voltage :
353V
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Number of Channels :
1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Peak Pulse Current :
1.23A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Peak Pulse Power :
600W
Polarity :
Bidirectional
Voltage - Breakdown (Min) :
335V
Reverse Standoff Voltage :
300V
Mount :
Surface Mount
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
12 Weeks
Clamping Voltage :
486V
Type :
Zener
Mounting Type :
Surface Mount
Power Line Protection :
No
ECCN Code :
EAR99
Power - Peak Pulse :
600W