TV06B221JB-G
Mfr.Part #
TV06B221JB-G
Description
TVS DIODE 220VWM 356VC DO214AA
Polarity :
Bidirectional
Clamping Voltage :
356V
Peak Pulse Power :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
246V
Power - Peak Pulse :
600W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Channels :
SMD/SMT
Bidirectional Channels :
Reverse Standoff Voltage :
220V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
12 Weeks
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
ECCN Code :
EAR99
Breakdown Voltage :
259V
Peak Pulse Current :
1.69A