TV06B181JB-HF
Mfr.Part #
TV06B181JB-HF
Description
TVS DIODE 180VWM 291.6VC DO214AA
Peak Pulse Power :
600W
Reverse Standoff Voltage :
180V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Published :
Polarity :
Bidirectional
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Power Line Protection :
No
Pbfree Code :
yes
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Breakdown (Min) :
200V
Power - Peak Pulse :
600W
Peak Pulse Current :
2.06A
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Mounting Type :
Surface Mount
Clamping Voltage :
291.6V