TV06B170J-HF
Mfr.Part #
TV06B170J-HF
Description
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AA
Clamping Voltage :
27.6V
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
ECCN Code :
EAR99
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Unidirectional Channels :
Peak Pulse Power :
600W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Unidirectional Channels :
Polarity :
Unidirectional
Reverse Standoff Voltage :
17V
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
18.9V
Peak Pulse Current :
21.74A