TV06B110JB-G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TV06B110JB-G
Manufacturer
Comchip Technology
Package / Case
DO-214AA, SMB
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO214AA
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Power - Peak Pulse :
600W
Polarity :
Bidirectional
Termination :
SMD/SMT
Number of Channels :
1
Breakdown Voltage :
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
18.2V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Peak Pulse Current :
32.97A
Published :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Clamping Voltage :
18.2V
Factory Lead Time :
12 Weeks
Reverse Standoff Voltage :
11V
Mount :
Surface Mount
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
Type :
Zener
Peak Pulse Power :
600W
Operating Supply Voltage :
3.5V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Max Surge Current :
100A