TV06A180J-HF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TV06A180J-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Package / Case
DO-214AC, SMA
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AC
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Power Line Protection :
No
Voltage - Breakdown (Min) :
20V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Unidirectional Channels :
1
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
20.5A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
29.2V
Power - Peak Pulse :
600W