TUM5J820E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TUM5J820E
Manufacturer
Ohmite
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 820 OHM 5% 5W AXIAL
Stock
500
In Stock :
500
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Through Hole Resistors
Terminal Shape :
Wire
Height :
9mm
Voltage - Rated :
350V
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Composition :
Metal Oxide Film
Feature :
Flame Proof, Safety
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Series :
TUM
Power Rating :
5W
Resistance :
820ohm
Max Power Dissipation :
5W
Factory Lead Time :
27 Weeks
Published :
2014
Size Code :
8739
Size / Dimension :
0.394 x 0.354 Rectangularx0.866L 10.00mmx9.00mmx22.00mm
Rated Power Dissipation (P) :
5W
Construction :
Flameproof
Tolerance :
±5%
Package / Case :
Axial
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Length :
35mm
Lead Diameter :
0.8 mm
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Temperature :
70°C
Datasheets
TUM5J820E
Through Hole FIXED RESISTOR, 820Ohm, Metal Oxide Film,