TUM15J1K5E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TUM15J1K5E
Manufacturer
Ohmite
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 1.5K OHM 5% 15W AXIAL
Stock
180
In Stock :
180
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Through Hole Resistors
Supplier Device Package :
Axial
Series :
TUM
Composition :
Metal Oxide Film
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Failure Rate :
Package / Case :
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
1.929 L x 0.492 W (49.00mm x 12.50mm)
Resistance :
1.5 kOhms
Product Status :
Active
Power (Watts) :
15W
Height - Seated (Max) :
0.492 (12.50mm)
Operating Temperature :
Package :
Bulk
Number of Terminations :
2
Features :
Flame Proof, Safety
Datasheets
TUM15J1K5E
Ohmite TUM15J1K5E
TUM Series, Metal Oxide Film, 1.5 kOhms, 15W, ±5%, -