TSF10H150C
Mfr.Part #
TSF10H150C
Description
DIODE ARRAY SCHOTT 150V ITO220AB
Operating Temperature (Max) :
150°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
880mV @ 5A
SILICON
JESD-609 Code :
e3
Rep Pk Reverse Voltage-Max :
150V
Reverse Current-Max :
100μA
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100μA @ 150V
Current - Average Rectified (Io) :
5A
Output Current-Max :
5A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
150V
Non-rep Pk Forward Current-Max :
100A
Operating Temperature - Junction :
-55°C~150°C