TRR10EZPF1300
Mfr.Part #
TRR10EZPF1300
Description
RES SMD 130 OHM 1% 1/8W 0805
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
130Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Reference Standard :
TS 16949
Max Power Dissipation :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Working Voltage :
150V
Radiation Hardening :
No
Series :
TRR
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Published :
Surface Mount :
yes
Construction :
Chip
Tolerance :
±1%
Case Code (Imperial) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
TRR10EZPF1300
ROHM Semiconductor TRR10EZPF1300
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TRR Series, Thick Film, 130Ohm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C