TRAB4500NP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TRAB4500NP
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 460MHZ DOM N FEM PAN 3.4"
Stock
4
In Stock :
4
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Product Status :
Active
Height (Max) :
3.400 (86.36mm)
Gain :
3dBi
Frequency (Center/Band) :
460MHz
Antenna Type :
Dome
RoHS :
Details
Mounting Type :
Panel Mount
Cutler Hammer, Div of Eaton Corp
Frequency Range :
450MHz ~ 470MHz
Series :
Phantom®
Product Category :
Antennas
VSWR :
Subcategory :
Antennas
Current Rating :
800 A
Features :
Base Product Number :
TRAB4500
Termination :
N Type Female
Number of Bands :
1
Ingress Protection :
RF Family/Standard :
Power - Max :
150 W
Product Type :
ISM Antennas - ISM, MICS, UHF, VHF, UWB
Mounting :
Panel
Return Loss :
Approvals :
CE, CSA, UL
Brand :
TE Connectivity / Laird External Antennas
Applications :
Package :
Bulk
Datasheets
TRAB4500NP
TE Connectivity Laird TRAB4500NP
1 Bands Dome UHF (300MHz ~ 1GHz) Panel Mount N Type Female 460MHz 3dBi 3.400 (86.36mm) -