TRAB2100
Mfr.Part #
TRAB2100
Description
RF ANT 218MHZ DOME NMO BASE MT
Termination :
NMO
Frequency Range :
210MHz ~ 225MHz
Height (Max) :
3.500 (88.90mm)
Applications :
Gain :
5dBi
Frequency (Center/Band) :
218MHz
Mounting Type :
Base Mount
Frequency Group :
VHF (f < 300MHz)
Ingress Protection :
Product Status :
Active
RF Family/Standard :
VSWR :
2
Power - Max :
100 W
Features :
Number of Bands :
1
-10dB
Package :
Bulk
Datasheets
TRAB2100
1 Bands Dome VHF (f < 300MHz) Base Mount NMO 218MHz 5dBi 3.500 (88.90mm) -