TPME336M035R0050
Mfr.Part #
TPME336M035R0050
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT 33UF 20% 35V 2917
Dielectric Material :
Tantalum
Height :
4.3mm
Manufacturer Size Code :
E
Mount :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
21 Weeks
Series :
TPM
Voltage - Rated DC :
35V
Packing Method :
TR, 7 INCH
Type :
Molded
Lead Free :
Lead Free
Length :
7.3mm
Number of Pins :
2
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50mOhm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dissipation Factor :
6 %
Capacitance :
33μF
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tan Delta :
0.06
Resistance :
50mOhm
Radiation Hardening :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Depth :
4.3mm
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Published :
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±20%