TPME226K050H0100
Mfr.Part #
TPME226K050H0100
Description
CAP TANT
No
HTS Code :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100MOhm
2
Ripple Current :
1479mA
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Pbfree Code :
No
Width :
4.3mm
Tan Delta :
0.08
Surface Mount :
yes
Terminal Shape :
J BEND
Case Code (Imperial) :
Height :
4.3mm
Tolerance :
10%
Leakage Current :
0.011mA
Voltage - Rated :
50V
Depth :
4.3mm
Polarity :
POLARIZED
Length :
7.3mm
Dissipation Factor :
6 %
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Published :
Capacitance :
22µF