TP-101-PIN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TP-101-PIN
Manufacturer
MACOM Technology Solutions
Package / Case
6-Flatpack
Datasheet
Download
Description
BALUN 500KHZ-1.5GHZ 50/50 6FLTPK
Stock
20
In Stock :
20
Manufacturer :
MACOM Technology Solutions
Product Category :
Balun
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Frequency Range :
500kHz~1.5GHz
Physical Dimension :
L9.5XB9.5XH3.8 (mm)
Mount :
Surface Mount, Through Hole
Packaging :
Bulk
Number of Pins :
6
Factory Lead Time :
8 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Min Operating Temperature :
-55°C
Cut-off Frequency-Max :
1500MHz
Insertion Loss (dB) :
0.5 dB
Height :
3.8mm
Published :
2005
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
9.5mm
Impedance - Unbalanced/Balanced :
50 / 50Ohm
Transformer Type :
RF TRANSFORMER
Mounting Type :
Surface Mount
Depth :
9.5mm
Max Operating Temperature :
85°C
Package / Case :
6-Flatpack
Cut-off Frequency-Min :
0.5MHz
Datasheets
TP-101-PIN
MACOM Technology Solutions TP-101-PIN
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 20PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 1.5PF 10% SMD
    CAP SILICON 100PF 20% SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 1PF 20% 50V SMD