TLRH2ATTD27L0F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TLRH2ATTD27L0F
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 27M OHM 1% 1/2W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Series :
TLRH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Number of Terminations :
2
Resistance :
27mOhm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Feature :
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Composition :
Metal Element
Ratings :
AEC-Q200
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
TLRH2ATTD27L0F
KOA Speer Electronics, Inc. TLRH2ATTD27L0F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TLRH Series, Metal Element, 27mOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -65°C~155°C