TLRH2ATTD18L0F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TLRH2ATTD18L0F
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 18M OHM 1% 1/2W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Construction :
RECTANGULAR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Surface Mount :
yes
Height :
250μm
Feature :
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Weight :
5.499807mg
Power Rating :
500mW
Series :
TLRH
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
18mOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Composition :
Metal Element
Tolerance :
±1%
Ratings :
AEC-Q200
Mounting Feature :
Surface Mount
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Factory Lead Time :
10 Weeks
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C