TL3B107K6R3C0700
Mfr.Part #
TL3B107K6R3C0700
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 100UF 10% 6.3V 1411
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Polarity :
Polar
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Series :
TANTAMOUNT®, TL3
Dissipation Factor :
15 %
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Capacitance :
100μF
Case Code (Imperial) :
Length :
3.5mm
Type :
Molded
Width :
2.794mm
Depth :
2.8mm
Height :
1.9mm
Mount :
Surface Mount
Feature :
GENERAL PURPOSE
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±10%
Manufacturer Size Code :
B
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
6.3V