TH3A334M035C11R0
Mfr.Part #
TH3A334M035C11R0
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP TANT 0.33UF 20% 35V 1206
Molded
Height :
1.6mm
Max Operating Temperature :
150°C
Capacitance :
0.33μF
Tolerance :
±20%
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Length :
3.2004mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
11Ohm
Manufacturer Size Code :
A
Voltage - Rated :
35V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Width :
1.6002mm
Depth :
1.6mm
Radiation Hardening :
No
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
14 Weeks
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C