TH3A225M020C5900
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TH3A225M020C5900
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 2.2UF 20% 20V 1206
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Ratings :
AEC-Q200
Mount :
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.9Ohm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Manufacturer Size Code :
A
Feature :
Automotive
Type :
Molded
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Published :
Voltage - Rated :
20V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Capacitance :
2.2μF
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height :
1.6mm
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
3.2004mm
Depth :
1.6mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
1.6002mm