TH3A225M010C4600
Mfr.Part #
TH3A225M010C4600
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP TANT 2.2UF 20% 10V 1206
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
150°C
Width :
1.6002mm
Published :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.6Ohm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Manufacturer Size Code :
A
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Length :
3.2004mm
Capacitance :
2.2μF
Voltage - Rated :
10V
Depth :
1.6mm
Height :
1.6mm