TH3A105M020C5900
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TH3A105M020C5900
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 1UF 20% 20V 1206
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Radiation Hardening :
No
Mount :
Surface Mount
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Feature :
Automotive
Length :
3.2004mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Type :
Molded
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height :
1.6mm
Tolerance :
±20%
Manufacturer Size Code :
A
Voltage - Rated :
20V
Width :
1.6002mm
Published :
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.9Ohm
Max Operating Temperature :
150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Depth :
1.6mm
Capacitance :
1μF