TFMBJ160CA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TFMBJ160CA
Manufacturer
Rectron USA
Package / Case
DO-214AA-2
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 187.5VWM 259VC DO214AA
Manufacturer :
Rectron USA
Product Category :
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Product Type :
TVS Diodes
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Brand :
Rectron
Working Voltage :
160 V
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Series :
TFMBJ
Clamping Voltage :
259 V
Breakdown Voltage :
178 V