TCJD337M004R0025E
Mfr.Part #
TCJD337M004R0025E
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT POLY 330UF 4V 2917
Tantalum - Polymer Capacitors
Feature :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
4V
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Capacitance :
330µF
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Manufacturer Size Code :
D
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Type :
Molded
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Operating Temperature :
-55°C~105°C