TCJD227M006R0025E
Mfr.Part #
TCJD227M006R0025E
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Type :
Molded
Capacitance :
220μF
Factory Lead Time :
15 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TCJ
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Voltage - Rated :
6.3V
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm