TAJA475K010RNJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TAJA475K010RNJ
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 10V 1206
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Type :
Molded
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Pbfree Code :
yes
Feature :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated DC :
10V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
23 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5Ohm @ 100kHz
Tolerance :
±10%
Series :
TAJ
Capacitance :
4.7μF
Manufacturer Size Code :
A
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C