TA810PW100KJE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TA810PW100KJE
Manufacturer
Ohmite
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 100K OHM 5% 10W POWERCHIP
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Through Hole Resistors
Working Voltage :
500V
Series :
Power Chip® TA
Height :
25.908mm
Terminal Pitch :
20.32mm
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Height Seated (Max) :
1.020 25.91mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
1.085Lx0.240W 27.56mmx6.10mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Composition :
Thick Film
Published :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated DC :
350V
Package / Case :
Radial
Construction :
RECTANGULAR
Resistance :
100kOhm
Power Rating :
10W
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Bulk
JESD-609 Code :
e1
Mount :
Through Hole
Terminal Shape :
Wire
Number of Terminations :
4
HTS Code :
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Max Power Dissipation :
10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 350
Datasheets
TA810PW100KJE
Through Hole FIXED RESISTOR, 100kOhm, Thick Film,