T598D227M006AHE025
Mfr.Part #
T598D227M006AHE025
Description
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917
Tantalum - Polymer Capacitors
Lead Spacing :
Size (mm) :
7.3 x 4.3 x 2.8
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
IL (uA) :
139
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension :
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Voltage :
6.3VDC
Tolerance :
20%
Product Status :
Active
Package :
Width :
4.3 mm
ESR :
25 mOhms
Height :
2.8 mm
Voltage - Rated :
6.3 V
Length :
7.3 mm
Capacitance :
220 uF
Brand :
Base Product Number :
T598D
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.122 (3.10mm)
IR (mA) :
Features :
Capacitance Value :
220uF
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598D227M006AHE025 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Package / Case:7343-31, Voltage:6.3VDC, Mounting Type:Surface Mount, Type:Polymer, T598D227M006AHE025 pinout, T598D227M006AHE025 datasheet PDF, T598D227M006AHE025 amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598D227M006AHE025 ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.