T598D157M010AHE025
Mfr.Part #
T598D157M010AHE025
Description
CAP TANT POLY 150UF 10V 2917
Height :
2.8 mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Tolerance :
20%
Capacitance :
150 uF
Voltage :
10VDC
Width :
4.3 mm
Size / Dimension :
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
ESR :
25 mOhms
Size (mm) :
7.3 X 4.3 X 1.9
Voltage - Rated :
10 V
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
IL (uA) :
150
Height - Seated (Max) :
0.122 (3.10mm)
Length :
7.3 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance Value :
150uF
Type :
Polymer
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598D157M010AHE025 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:10VDC, Package / Case:7343-31, Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Type:Polymer, T598D157M010AHE025 pinout, T598D157M010AHE025 datasheet PDF, T598D157M010AHE025 amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598D157M010AHE025 ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.