T598B476M006AHE070
Mfr.Part #
T598B476M006AHE070
Description
CAP TANT POLY 47UF 6.3V 1411
IL (uA) :
29.6
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
0.083 (2.10mm)
Voltage :
6.3VDC
Capacitance :
47 uF
Voltage - Rated :
6.3 V
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Capacitance Value :
47uF
Length :
3.5 mm
Tolerance :
20%
ESR :
70 mOhms
Width :
2.8 mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 100kHz
ESR (Ohm) :
0.07
Height :
1.9 mm
Size / Dimension :
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
T598B
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598B476M006AHE070 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Voltage:6.3VDC, Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:3528-21, Type:Polymer, T598B476M006AHE070 pinout, T598B476M006AHE070 datasheet PDF, T598B476M006AHE070 amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598B476M006AHE070 ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.