T598B335M035AHE150
Mfr.Part #
T598B335M035AHE150
Description
CAP TANT POLY 3.3UF 35V 1411
Height - Seated (Max) :
0.083 (2.10mm)
Voltage :
35VDC
Capacitance :
3.3 uF
Height :
1.9 mm
Length :
3.5 mm
IR (mA) :
920
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150mOhm @ 100kHz
Size (mm) :
3.5 X 2.8 X 1.9
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
ESR (Ohm) :
0.15
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
20%
Capacitance Value :
3.3uF
ESR :
150 mOhms
Size / Dimension :
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Width :
2.8 mm
Voltage - Rated :
35 V
Polymer
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598B335M035AHE150 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Voltage:35VDC, Package / Case:3528-21, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Type:Polymer, T598B335M035AHE150 pinout, T598B335M035AHE150 datasheet PDF, T598B335M035AHE150 amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598B335M035AHE150 ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.