T598B226M006AHE070
Mfr.Part #
T598B226M006AHE070
Description
CAP TANT POLY 22UF 6.3V 1411
Capacitance Value :
22uF
Capacitance :
22 uF
Size (mm) :
3.5 X 4.3 X 1.9
Voltage :
6.3VDC
ESR (Ohm) :
0.07
Length :
3.5 mm
Height :
1.9 mm
Tolerance :
20%
IL (uA) :
13.9
ESR :
70 mOhms
Width :
2.8 mm
Molded
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598B226M006AHE070 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:6.3VDC, Package / Case:3528-21, Type:Polymer, T598B226M006AHE070 pinout, T598B226M006AHE070 datasheet PDF, T598B226M006AHE070 amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598B226M006AHE070 ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.