T598B157M004AHE070
Mfr.Part #
T598B157M004AHE070
Description
CAP TANT POLY 150UF 4V 1411
Height :
1.9 mm
Width :
2.8 mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 100kHz
Voltage - Rated :
4 V
Voltage :
4VDC
Tolerance :
20%
Capacitance Value :
150uF
ESR (Ohm) :
0.07
IL (uA) :
60
Length :
3.5 mm
Size / Dimension :
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance :
150 uF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
0.083 (2.10mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Product Weight (g) :
ESR :
70 mOhms
Package / Case :
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598B157M004AHE070 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:4VDC, Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Type:Polymer, Package / Case:3528-21, T598B157M004AHE070 pinout, T598B157M004AHE070 datasheet PDF, T598B157M004AHE070 amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598B157M004AHE070 ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.