T598B107M2R5AHS070
Mfr.Part #
T598B107M2R5AHS070
Description
CAP TANT POLY 100UF 2.5V 1411
ESR (Ohm) :
0.07
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
ESR :
70 mOhms
Lead Spacing :
Capacitance Value :
100uF
Width :
2.8 mm
Length :
3.5 mm
Tolerance :
20%
Voltage :
2.5VDC
Maximum Dissipation Factor (%) :
8
Package :
Tape and Reel (TR)
IL (uA) :
25
Height - Seated (Max) :
0.083 (2.10mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
100 uF
Size / Dimension :
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Height :
1.9 mm
Voltage - Rated :
2.5 V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 100kHz
3.5 X 2.8 X 1.9
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598B107M2R5AHS070 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:3528-21, Voltage:2.5VDC, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Type:Polymer, Mounting Type:Surface Mount, T598B107M2R5AHS070 pinout, T598B107M2R5AHS070 datasheet PDF, T598B107M2R5AHS070 amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T598B107M2R5AHS070 ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.