T591D157M006ATE025
Mfr.Part #
T591D157M006ATE025
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 2917
Stock
493
In Stock :
493
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Series :
KO-CAP® T591
Manufacturer Size Code :
D
Voltage - Rated DC :
6.3V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
150µF
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C