T556B506K025AH
Mfr.Part #
T556B506K025AH
Description
CAP TANT POLY 50UF 25V SMD
Voltage - Rated :
25V
Height Seated (Max) :
0.378 9.60mm
Capacitance :
50μF
Size / Dimension :
0.965Lx0.335W 24.50mmx8.50mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
170mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%