T556B476K050AT
Mfr.Part #
T556B476K050AT
Description
CAP TANT POLY 47UF 50V SMD
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.378 9.60mm
Size / Dimension :
0.965Lx0.335W 24.50mmx8.50mm
Capacitance :
47μF
Tolerance :
±10%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150mOhm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C