T551B107M040AT4251
Mfr.Part #
T551B107M040AT4251
Description
CAP TANT POLY 100UF 40V AXIAL
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Capacitance :
100μF
Size / Dimension :
0.312Diax0.641L 7.92mmx16.28mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150mOhm @ 100kHz
Voltage - Rated :
40V
Tolerance :
±20%