T520W686M010ATE025
Mfr.Part #
T520W686M010ATE025
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT POLY 68UF 10V 2917
Tantalum - Polymer Capacitors
Pbfree Code :
yes
Published :
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
J BEND
Polarity :
Polar
Lead Free :
Lead Free
Packing Method :
TR, 7 INCH
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Capacitance :
68µF
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Tolerance :
±20%
Height :
1.5mm
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
10V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Length :
7.3mm
REACH SVHC :
No SVHC
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Number of Pins :
2
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Life (Hours) :
2000 hours
Manufacturer Size Code :
W
Dissipation Factor :
10 %
Tan Delta :
0.1
Factory Lead Time :
17 Weeks
Depth :
4.3mm
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Type :
Molded
Mount :
Surface Mount
Leakage Current :
0.068mA
Ripple Current :
675mA