T520D686M016AHE050
Mfr.Part #
T520D686M016AHE050
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT POLY 68UF 16V 2917
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50mOhm @ 100kHz
Ripple Current :
2100mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Published :
Mounting Type :
Surface Mount
Feature :
GENERAL PURPOSE
Tan Delta :
0.1
Surface Mount :
yes
Radiation Hardening :
No
Leakage Current :
0.109mA
Length :
7.3mm
Polarity :
Polar
Dissipation Factor :
10 %
JESD-609 Code :
e0
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Height :
3.1mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Manufacturer Size Code :
D
Type :
Molded
Capacitance :
68µF
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tolerance :
±20%
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Series :
KO-CAP® T520
Pbfree Code :
No
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
17 Weeks
Voltage - Rated DC :
16V
Depth :
4.3mm