T520D337M006AHE040
Mfr.Part #
T520D337M006AHE040
Description
CAP TANT POLY 330UF 6.3V 2917
Ripple Current :
2400mA
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm @ 100kHz
Pbfree Code :
No
3 (168 Hours)
JESD-609 Code :
e0
Voltage - Rated :
6.3V
Factory Lead Time :
17 Weeks
Leakage Current :
0.208mA
Length :
7.3mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
6.3V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
330µF
Tan Delta :
0.1
Polarity :
Polar
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Series :
KO-CAP® T520
Reach Compliance Code :
not_compliant
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Depth :
4.3mm
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Number of Terminations :
2
Dissipation Factor :
10 %
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
HTS Code :
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm