T520D337M004ATE040
Mfr.Part #
T520D337M004ATE040
Description
CAP TANT POLY 330UF 4V 2917
Stock
1
In Stock :
1
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Case Code (Metric) :
7343
Feature :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated DC :
4V
Leakage Current :
132μA
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Capacitance :
330µF
Published :
2011
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm @ 100kHz
Case Code (Imperial) :
HTS Code :
Resistance :
40mOhm
Series :
KO-CAP® T520
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Mount :
Surface Mount
Height :
3.1mm
Depth :
4.3mm
Dissipation Factor :
10 %
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Ripple Current :
600mA
Length :
7.3mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Lead Free :
Lead Free
Life (Hours) :
2000 hours
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm