T520B337M2R5ANE035
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T520B337M2R5ANE035
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 330UF 2.5V 1411
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Product Status :
Active
Product Category :
Tantalum Capacitors - Polymer
Tradename :
KO-CAP
Capacitance :
330 µF
Lead Spacing :
Product Type :
Tantalum Capacitors
Leakage Current :
82.5 uA
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Voltage - Rated :
2.5 V
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Packaging :
Reel
Ripple Current :
1.9 A
ESR :
35 mOhms
Manufacturer Size Code :
B
ESR (Equivalent Series Resistance) :
45mOhm @ 100kHz
Type :
Molded
Subcategory :
Capacitors
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Height :
1.9 mm
Brand :
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
RoHS :
Details
Ratings :
Tolerance :
±20%
Series :
KO-CAP? T520
Features :
GENERAL PURPOSE
Package :
Tape and Reel (TR)
Length :
3.5 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Width :
2.8 mm